R+T Türkiye 2019 ticari ziyaretçi sayısında artış

Balkan ülkeleri, Ortadoğu, Orta Asya ve Kuzey Afrika’nın büyük ilgisi, Türkiye pazarında sürekliliği sağlıyor

Uluslararası Panjur, Tente, Kapı/Geçiş Sistemleri ve Güneşten Korunma Sistemleri Fuarı R+T Turkey önemli bir sektör buluşma noktası oluyor. Fuarda yer alan 102 katılımcı, R+T Turkey ziyaretçi sayısında artış olduğunu gözlemledi. Fuara 80 üzeri ülkeden 5.534 ticari ziyaretçi katıldı (2017’de ziyaretçi sayısı 5.207’di). İstanbul, özellikle Türkiye’ye komşu ülkeler için ideal bir fuar yeri niteliğinde: R+T Turkey ziyaretçilerinin yüzde 28’i yurtdışından geldi. Yunanistan başta olmak üzere Bulgaristan, İran, Irak, Sırbistan, Ukrayna, Fas, Rusya ve İsrail, en çok ziyaretçinin geldiği 10 ülke arasında yer alıyor.

R+T Turkey Proje Müdürü Manuela Keller bu olumlu gelişimi şu sözlerle ifade ediyor: “R+T Turkey, Türkiye pazarındaki sürekliliğini bir kez daha kanıtladı. Hiç düşmeyen katılımcı ve artan ziyaretçi sayısı, fuarın tüm gelişmelerden bağımsız olarak gelecekte de kararlı bir şekilde yoluna devam edeceğini gösteriyor.

Katılımcıların yarısı Türkiye’den ve diğer yarısı da yurtdışından (Çin, Almanya, Yunanistan, Kore, Hollanda, İspanya, Ukrayna) geldi. Expalum (İspanya) İhracat Müdürü David León Chantres, İstanbul’un fuar için doğru yer olduğu fikrine katılıyor: “R+T Turkey sektör için kusursuz bir buluşma noktası. Standımızda Doğu Avrupa, Ortadoğu, Emirlikler, Kazakistan ve hatta Kuzey Afrika’dan ziyaretçilerle tanıştık. Bağlantıların yarısı yeni müşteriler oldu. Panjurlara, özellikle de alüminyumdan yapılan yüksek kaliteli ürünlere büyük bir talep olduğunu fark ettik.”

R+T Türkiye ulusal pazarda sektörün en önemli buluşma noktası. Ali Bayhan Tekstil (Türkiye) Satış Müdürü Görkem Gülenç bunu doğruluyor: “Çok memnun kaldık. Diğer uluslararası ticaret fuarlarıyla karşılaştırıldığında R+T Turkey’nin birinci sınıf bir fuar olduğunu görüyoruz. Bu kadar çok sayıda yüksek kaliteli tedarikçiyle, bu fuar gelecekte şüphesiz daha da büyüyecektir. Bu fuarda başarıyı yakalamamıza yardımcı olan organizatörlere çok teşekkür ediyoruz.

Bir sonraki R+T Turkey, 2021 sonbaharında İstanbul’da düzenlenecek.

R+T Türkiye hakkında daha fazla bilgi için www.rt-turkey.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Katılımcı görüşleri:

Jeroen Abelen, VAKO B.V. İhracat Müdürü (Hollanda)

“Fuar çok iyiydi ve beklentilerimizin ötesindeydi. Standımızda çok sayıda ziyaretçi vardı. Türkiye’ye komşu ülkelerin her birinden ve hatta Irak, Libya ve Suriye’den geldiler. Çok memnun kaldık. Sipariş defterlerimiz doldu. Fuardan sonra iş tempomuz çok iyi olacak.”

Murat Özyıldırım, ODS Şemsiye ve Gölge Sistemleri Genel Koordinatörü (Türkiye)

“R+T Turkey katılımımızla ilgili olarak ulusal ve uluslararası ziyaretçilerden çok olumlu geri bildirimler aldık. Fuarda pek çok sipariş aldık. Sonuç olarak, iyi bir fuar oldu.”

Roman Konovalov, Master-Lux İhracat Müdürü (Ukrayna)

“İki yıl önceki fuarla kıyasladığımda R+T Turkey’nin çok yol kat ettiğini görüyorum. Ziyaretçilerin sayısı ve uzmanlık düzeyi mükemmel. Standımız hayli kalabalık. Buradaki fuar Rusya, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan ve ayrıca Kuzey Afrika’daki tüm müşterilerimize ulaşmamızı sağlıyor”.

Gökhan Acatay, Acatay Tekstil Genel Müdürü (Türkiye)

“İlk olarak 2015’te katıldığımızdan beri R+T Turkey şirket olarak bizim için çok önemli bir fuar oldu. Aynı şeyi sektör açısından da söyleyebilirim. Katılımcı olarak bu fuarda yer almanın bir avantajı da buraya gelen hayli nitelikli ziyaretçiler oldu. Bu ziyaretçiler fuarın başarılı olmasını sağlıyor”.